Konkursy i Olimpiady

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
05-03-2024

We wtorek 5 marca odbył się wojewódzki etap olimpiady z zakresu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych w Kiecach przy ulicy Uniwersyteckiej 15. Była to już 10-ta edycja począwszy od 2014 roku. Tradycyjnie do rozwiązania był test wielokrotnego wyboru wyjątkowo trudny w tym roku. Wiele pytań dotyczyło różnych rozwiązań, indywidualnych przypadków związanych z zakresem działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Naszą szkołę reprezentowało 3 przedstawicieli z klasy 2the – Julia Blicharska, Wiktoria Czuba i Natalia Herej.

Uczestniczki Olimpiady wraz z opiekunem

Uczennice zajęły IV miejsce(tuż za podium) w wojewódzkim półfinale Olimpiady, w której bierze udział ponad 1000 szkół i około 36 tysięcy uczniów.

Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest elementem projektu "Lekcji z ZUS", który jest realizowany od 2014 roku jako projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich organizowany pod patronatem Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Olimpiada daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

• Alicja Garus

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” - Fotogaleria